Det är hon nu! Den kära Dottern. Som hon jobbat, som hon utvecklats och vilka foton hon framställt. Konstverk. Idag hade klassen vernissage för sin slututställning. Där alla visade vackra och proffsiga fotografiska verk. Under några projektveckor har de jobbat på sina idéer och nu har vi minglat och sett resultatet. Vilka fantastiska fotografer.
Dotterns resa har vi följt sen den där sommardagen när jag fick syn på henne med kameran framför ett gäng fjärilar. Då var hon kanske tio år eller så. Men där och då började det.
Nu väntar en del praktik och sen är hennes mångåriga studier klara. Då kommer hon att ha studerat foto i fem år faktiskt. Man häpnar. Och är stolt.
En riktig proffsig fotograf, underbart att se dina konstverk och alla dom andra. Kram till er underbara dotter.
GillaGilla
Åhh, vilken bedrift, hälsa dotter och gratta!
GillaGilla
Hon är helt makalös. Jag blir ofta stum av beundran då jag ser hennes alster. De ord jag skriver som kommentar räcker inte på långa vägar för att beskriva det jag verkligen känner då jag ser dem. Hon är fantastisk! Grattis till henne och grattis till de stolta föräldrarna. 😀
GillaGilla
God jul!
GillaGilla